جستجوی پزشکان

استفاده از گن بعد از لیپوماتیک

استفاده از گن بعد از لیپوماتیک
چهار شنبه 15 فوریه 2017

استفاده از گن بعد از لیپوماتیک :

 عمل لیپوماتیک روشی نوین و موثر برای کاهش سایز و زیبایی اندام است در پی تاثیری که این جراحی بر زیبایی و لاغری می گذارد ، مراقبت های پس از جراحی از اهمیت زیادی برخوردار می باشند چرا که این اقدامات تاثیر جراحی را بیشتر کرده و می توانند از بروز عوارض احتمالی پس از جراحی بکاهند علاوه بر این بیمار با رعایت موارد مراقبتی ، می تواند طول دوره بهبودی را با سرعت بیشتری پشت سر بگذارد و احساس راحتی بیشتری در روزهای پس از جراحی لاغری داشته باشد یکی از این مراقبت ها ، استفاده از گن بعد از لیپوماتیک است.

استفاده از گن بعد از لیپوماتیک

اهمیت مراقبت های بعد از لیپوماتیک :

گاه برخی بیماران به علت عدم رعایت مراقبت های بعد از لیپوماتیک و اقدامات لازم پس از این جراحی به نتایج مطلوب و مورد انتظار خود نمی رسند زیرا اقدامات بعد از این راهکارها اهمیت پررنگی در رسیدن به نتایج جراحی و رضایت بیمار دارد این نارضایتی ها به دلیل نشستن های نامناسب ، خوابیدن بد ، استفاده نکردن از ماساژ اصولی ، پوشیدن گن و مصرف دارو های تجویزی ناشی می شوند که عواقب آن بسیار جدی خواهد بود.

گن :

استفاده از گن بعد از لیپوماتیک یکی از راهکارهای مهم مراقبتی پس از این عمل زیبایی است . در این خصوص لازم است گن مورد استفاده به دقت انتخاب شود و از لحاظ سایز ، نحوه پوشیدن ، جنس و مدت زمان استفاده باید مطابق با نظر و توصیه پزشک متخصص و جراح باشد. در صورت رعایت دستورالعمل های پزشک متخصص در مورد تهیه و استفاده از گن بعد از لیپوماتیک ، چین و شکن های پوستی به میزان قابل توجهی کاهش یافته و افتادگی پوست را نخواهیم داشت. علاوه بر این ، ترمیم ، نقاهت و سلامتی دوباره به سرعت رخ می دهد.

اهمیت پوشیدن گن :

همان طور که می دانید لیپوماتیک چربی های زیرین و عمیق پوست را زدوده و تخلیه می کند و فضای مابین پوست و عضلات خالی می شود در این شرایط نیازمند مدت زمانی هستیم تا پوست به عضله های زیرین جوش خورده و قوام معمول را به دست آورد که برای جوش خوردن بهتر و مطمئن تر پوست با بافت زیری ، پوشیدن گن اولین راهکار موثر است .

اگر این نکته رعایت نشود ، تورم پوستی ، التهاب ، افتادگی پوست و چین خوردگی هایی به وجود می آیند که در برخی موارد هم امکان تجمع مایعات تزریقی در زمان عمل در محدوده بین پوست و ماهیچه فراهم می شود که استفاده از گن بعد از لیپوماتیک باعث اعمال فشار به سطح پوست و جلوگیری از بروز تبعات جراحی می شود.

با تشکر مدیریت سایت مرکز جراحی نسیم قیطریه .