جستجوی پزشکان

ترزیق بوتاکس

ترزیق بوتاکس
چهار شنبه 26 آگوست 2015

تزریق بوتاکس

جوانسازی با بوتاکس امروزه یکی از راه های از بین بردن چین و چروک های صورت است  با بالا رفتن سن دیگر راه های مانند استفاده از کرم ها و محلول ها برای رفع چین و چروک ها موثر نمی باشد زیرا عمق آسیب های پوستی زیاد شده است و دیگر این روش ها کاربردی ندارند.کلینیک نسیم با ارائه خدمات مختلف برای از بین بردن چین و چروک ها روش های مختلفی را ارائه می دهد. تزریق چربی ،تزریق ژل  پی آر پی و دیگر روش ها می تواند برای جوان سازی پوست شما کاربرد فراوانی داشته باشد اما در این مقاله ما به روشی به نام بوتاکس می پردازیم .

بوتاکس چگونه عمل می کند؟

بوتاکس یک نوع پروتئین مشتق شده از سم بوتولیسم می باشد موارد  استفاده تزریق بوتاکس برای از بین بردن چین وچروک صورت می باشد . کاربرد دیگر بوتاکس برای جلوگیری از تعریق زیاد در ناحیه زیر بغل و یا کف دست میباشد و نیز بوتاکس در درمان دردهای موضعی مانند میگرن دردهای کتف و شانه و درد گردن و… تاثیر بسزایی دارد.

بعد از این که بوتاکس تزریق شد جذب عضله آن ناحیه از صورت میشود که تزریق صورت گرفته و در انتهای اعصابی که فرمان انقباض را به عضلات میرساند مستقر میشود . در این مرحله بوتاکس وظیفه دارد که از آزاد شدن یک واسطه شیمیایی به نام استیل کولین که مسئولیت انقباض عضلات را دارد جلوگیری کند و فرمان انقباض به عضله نمیرسد بطوری که عضله فلج میشود البته بطور موقت و این زمان حدود 3تا 6 ماه طول میکشد . تمامی این اعمال باعث میشود که چین و چروک پوست از بین برود.

نحوه تزریق بوتاکس چگونه است ؟

تزریق  بوتاکس به صورت سرپایی در کلینیک زیبایی انجام می شود و به بیهوشی و یا بستری شدن نیازی ندارد. بعد از اینکه نواحی درنظر گرفته شده ضد عفونی می شود  مواد استفاده شده به درون سرنگ های باریکی ریخته میشود وبه دلیل اینکه این سرنگ ها خیلی کوچک و باریک هستند ،افراد درد چندانی را در قسمت های مورد نظر احساس نمی کنند. پس از تزریق افراد با کمی التهاب پوست و قرمزی در آن قسمت مواجه می شوند که بعد از گذشت چند ساعت از بین می رود.مدت زمان انجام بوتاکس تقریبا ده تا بیست دقیقه بوده و افراد می توانند در همان روز فعالیت ها ی روزانه خود را از سر بگیرند.پیشنهاد می شود افراد بعد از تزریق به هیچ عنوان به محل تزریق دست نزنند تا بوتاکس به شکل کامل جذب عضله ها شود.

کاندیدای مناسب تزریق بوتاکس چه کسانی هستند؟

بوتاکس برای افرادی که از ظاهر خود  و چین و چروک  ها ناراضی هستند بسیار موثر عمل می کند .تزریق بوتاکس باعث می شود عضلات به صورت موقتی فلج شده و  دیگر تحرکی نداشته باشند زیرا همین حرکات صورت است که به مرور زمان چین و چروک ها را به وجود می آورد.بوتاکس برای افراد با نقایص زیر بسیار مناسب است و تغییرات زیادی را در این مناطق می تواند ایجاد کند:

از بین بردن خطوط پیشانی و خط اخم

برطرف کردن چین و چروک های اطراف چشم

از بین بردن خطوط خنده و چروک هایی که با افزایش سن در دور لب ظاهر می شوند.

درمان افتادگی پوست گردن

بالا بردن ابرو و اصلاح ظاهر ابرو

یکسان سازی و ایجاد تقارن در ابروها

اصلاح وضعیت لب بالاو   پایین

اصلاح گودی چانه و شکاف هایی که در چانه وجود دارد.

چه افرادی نباید تزریق بوتاکس انجام بدهند

 • افراد زیر 18 سال
 • افرادی که دارای بیماری های عفونی میباشند و سیستم ایمنی بدنشان ضعیف است
 • افرادی که بیماری های کلیوی و ام اس دارند
 • افرادی که در دوران حاملگی و یا بارداری قرار دارند
 • افرادی که حساسیت به این نوع داروها دارند
 • افرادی که به تازگی واکسیناسیون انجام داده اند

بوتاکس

مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس

 • استفاده از کمپرس یخ به مدت چند ساعت
 • اجتناب از ماساژ دادن ناحیه ای که بوتاکس در آن قسمت انجام شده
 • اجتناب از دراز کشیدن بعد از انجام بوتاکس به مدت 3الی 4 ساعت
 • از انجام فعالیت های سنگین و ورزش های سنگین برای چند روز خودداری کنید
 • سر خود را به مدتی طولانی خم نگه ندارید.
 • برا ی چند روز هنگام خواب زیر سر خود را بلند کنید.

عوارض بوتاکس چیست؟

عوارض های به وجود آمده بعد از تزریق بوتاکس معمولا موقتی هستند .دردهای به وجود آمده در محل تزربق و سردرد می تواند بعد از تزریق بوتاکس برای فرد به وجود بیاید و در موارد شدید تر بافت های زیر پوستی به موادی که بوتاکس را تشکیل داده اند آلرژی نشان دهد.در صورتی که بیمار برای جوانسازی پوست خود به روش بوتاکس به مراکز درمانی و زیبایی معتبر مراجعه کند این عوارض مسلما کمتر خواهند شد .کلینیک زیبایی نسیم قیطریه با بیش از چندین سال سابقه جراحی در زمینه های زیبایی و با داشتن متخصصان معتبر و حرفه ایی در این رابطه از بوتاکس های معتبر برای افراد استفاده می کنند و در مراجعه اول به کلینیک پیش از اقدام به بوتاکس تمامی جوانب مانند سوابق جراحی،وجود حساسیت ها در بدن  و زمان آخرین تزریق و داروهایی که فرد برای درمان دیگر بیماری ها مصرف می کند پرسیده می شود و در نهایت برای درمان چین و چروک های بیمار بوتاکس و یا دیگر روش ها را پیشنهاد می دهد.

سوالات متداول تزریق بوتاکس

 

ماندگاری بوتاکس چقدر است ؟

چین و چروک های پوست بعد از گذشت چند روز از بین می رود و این تاثیر بین سه تا شش ماه ماندگاری دارد و به مرور زمان تاثیر بوتاکس کمتر و کمتر می شود و دوباره چین و چروک ها مشخص می شود و بیمار می تواند دوباره برای تزریق بوتاکس به کلینیک مراجعه کند.

هزینه بوتاکس چفدر است ؟

قیمت بوتاکس بستگی به تعداد تزریق های انجام شده برای برطرف شدن کامل چین و چروک ها دارد و در نقاط مختلف بدن متفاوت خواهد بود.بهترین راه برای مشخص شدن هزینه تزریق بوتاکس مراجعه به کلینیک  است .

درمان تعریق زیر بغل با بوتاکس چگونه است ؟

با تزریق بوتاکس با دوز بالا می توان تعریق زیاد از حد زیر بغل را از بین برد .این عارضه در بسیاری از افراد مشکل محسوب شده و باعث ناراحتی انها می شود این تزریق می تواند به مدت نه ماه ماندگاری داشته باشد .

شما می توانید برای تزریق بوتاکس از مشاوره متخصصین کلینیک زیبایی نسیم قیطریه بهره بگیرید و یا از طریق تگرام و اینستاگرام با ما در ارتباط باشید.

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم

با تشکر مدیریت سایت کلینیک زیبایی نسیم قیطریه  مجهز به دستگاه ها و تجهیزات مدرن طبق استاندارد های FDA و وزارت بهداشت و درمان کشور

ارسال شده در تزریق بوتاکس توسط کلینیک نسیم | Tags: