جستجوی پزشکان

جراحی زیبایی بینی

جراحی زیبایی بینی
چهار شنبه 26 آگوست 2015

جراحی بینی

جراحی زیبایی بینی بطور کلی به دو روش انجام میشود:

 • روش باز
 • روش بسته

با توجه به نوع بینی فرد جراحی بصورت باز یا بسته انجام میشود
در روش اول یا روش باز روی پوست وسط بینی برش داده میشود و بعد از آن بینی اصلاح میشود . این روش برای بینی هایی که کهنوک پهن دارند و یا بینی هایی که دارای نقص مادری هستند و کج میباشند همچنین برای بینی هایی به جهت تقویت بینی نیاز به غضروف دارند استفاده میشود .

جراحی بینی در کلینیک نسیم
در روش بسته دستکاری کمتری احتیاج است بدین صورت که تنها برای بینی هایی که دارای قوز ناچیزی هستند و همچنین نوک بینی نیاز به اقدام زیادی ندارد استفاده میشود .لازم به ذکر است که در این روش تورم بعد از عمل کمتر می باشد .

جراحی بینی

جراحی بینی و تکنیک های آن

برای جراحی بینی ابتدا  قسمتهای اضافی مثل قوز و غضروف های اضافی توسط پزشکان متخصص برداشته میشود . و برای شکل دهی و جلوگیری از افتادگی بینی و همچنین بهبود راه تنفسی ، غضروف های بینی را تقویت و ترمیم میکنند. و برای تقویت غضروف ها از غضروف های اضافی برداشته شده بینی بیمار استفاده میشود . و برای باریک کردن و جمع کردن نوک بینی از نخ های بخیه استفاده می شود ، لازم بذکر می باشد که این نخ های بخیه قابل جذب بوده . با استفاده از این روش های گفته شده به بینی شکل داده میشود و زاویه بینی کاملا تنظیم می شود و قسمتهای اضافی از بینی برداشته میشود . بعد از تمامی این کارها پانسمان داخل بینی گذاشته واسپلینت یا گچ گرفته میشود.

عمل بینی در کلینیک نسیم

جراحی بینی گوشتی

عمل جراحی بینی گوشتی معمولا به بینی های که دارای پوست ضخیم هستند بینی گوشتی گفته می شود ، از خصوصیات این بینی ها می توان به غضروف ضعیف و نازک اشاره کرد . ویژگی دیگر بینی های گوشتی پوست فوق العاده چرب می باشد ،در برخی از موارد این چربی به شکل دانه های سیاه رنگ روی نوک بینی ظاهر می گردد .
.این دانه های سیاه رنگ دانه های چربی هستند که وقتی از بدن خارج می شودن در مجاورت هوا سیاه می شوند.کسانی که دارای پوست های چرب و ضخیم هستند دانه های سیاه بیشتری بر روی بین هایشان دیده می شود.
نحوه ی عمل بینی گوشتی
در زمان گذشته بینی های گوشتی پس از عمل جراحی بینی با مشکلات فراوانی روبرو می شد و در اغلب موارد با افتادگی همراه بود ..زیرا بینی های گوشتی غضروف هایی ضعیف دارند و بع از تراشیدن غضروف های آنها,این غضروف ها ضعیف تر می شوند و مقاومت خود را از دست می دادند.به همین علت افتادگی پیدا میکردند.اما امروزه راهی برای حل این مشکل وجود دارد که باعث شده است مشکلی در ارتباط با جراحی بینی گوشی پیش نیاید.امروزه پزشک ها با تقویت غضروف بینی های گوشتی از افتادگی بعد از عمل این بینی ها جلوگیری کرده اند.
نتیجه ی عمل بین های گوشتی
در جراحی بینی های گوشتی نیاز است که جراح دارای تجارب کافی و مهارت کافی در این زمینه باشد ، اگر این بینی ها با مهارت و به خوبی عمل شوند و جراح به تقویت غضروف ها بپردازند ،بی شک می توانند به بینی زیبایی تبدیل شوند که مقاومتشان بیشتر از قبل است.در این نوع بینی ها از غضروف بینی برنمی دارند و حتی اقدام به تقویت غضروف بینی گوشتی میکنند و همین امر باعث مقاوم شدن بینی خواهد شد.
بینی های استخوانی:
از شایع ترین نوع بینی ها که به جراحی بینی ختم می شود جراحی بینی استخوانی می باشد ،این نوع عمل بینی جهت رفع برآمدگی و از بین بردن برآمدگی های که روی بینی می باشد صورت می گیرد.انجام عمل بینی های به مانند سایر عمل های دیگر رینوپلاستی هزینه و قیمت تمام شده برای هر بیمار متفاوت بوده و نمی توان قیمت واحد و یکسانی را برای آنها در نظر گرفت یک پزشک و جراح خوب برای عمل بینی غضروفی، به طور حتمی باید شخص بیمار را به طور خوب و دقیق معاینه کرده عوارض جراحی بینی بعد از عمل معمولاً بسیار کم و ناچیز می باشند.
ورم این بینی ها معمولا بسیار ناچیز می باشد و پس از مدتی برطرف می شود، بنابراین جای نگرانی وجود ندارد .

 

بعد از جراحی بینی چه مراقبتهایی انجام شود ؟

 • تا یک هفته باید اسپلینت گچی و چسب رویبینی بماند و برای برداشتن آن باید به مطب مراجعه نمایید
 • اجتناب از فین کردن تا وقتی که پزشک دستورداده و سعی کنید تا آن موقع با دستمال کاغذی و با ملایمت بینی خود را تمیز کنید
 • خوردن غذاهایی که جویدن آن ها سخت و طولانی می باشد را در دوران نقاهت کنار بگذارید
 • اجتناب از فعالیت های ورزشی سنگین
 • اجتناب از حرکات بیش از حد صورت مانند خندیدن تا یک هفته
 • پانسمان بینی نباید خیس شود در هنگام مسواک زدن یا شستن موهای خود باید دقت داشته باشید
 • به مدت یک هفته لباس هایی بپوشید که دکمه دار هستند و از پوشیدن پلیور و تیشرت خوداری کنید
 • گرما باعث تورم بینی میشود پس از نشستن در معرض نور افتاب یا لامپهای پر نور دوری کنید
 • به مدت یک ماه شنا کردن را کنار بگذارید

عمل بینی کلینیک نسیم قیطریه

نگران نباشید اگر سوال هایی دیگری در مورد قبل و بعد از جراحی بینی داشتید کلینیک نسیم پاسخگوی تمامی سوالات شما عزیزان میباشد.

سن مناسب برای عمل بینی

انجام جراحی بینی بسیار اهمیت دارد در صورتی که پزشکی که این جراحی را انجام می دهد مجرب نباشد امکان دارد اثرات جبران ناپذیری را برای شخص به وجود بیاورد .

قبل از جراحی بینی باید یک جلسه مشاوره صورت گیرد تا بینی از لحاظ زیبایی مورد بررسی زیبایی قرار گیرد ، در این جلسه بینی را از لحاظ معیارهای استاندارد زیبایی مورد بررسی و مقایسه قرار می دهند .

قبل از انجام دادن جراحی بینی نیاز است اشخاص آزمایش خون را انجام دهند ، اشخاصی که سن بالای 40 را دارند نیاز است علاوه بر آزمایش خون به انجام نوار قلب و عکس از قفسه سینه بپردازند .

اشخاصی که دارای بیماری های انعقاد خون ، ایذز و هپاتیت هستند نمی توانند جراحی بینی را انجام دهند .

پس از کامل شدن رشد استخوان ها می توان جراحی زیبایی را انجام داد ، نیاز است علاوه بر رشد استخوان ها غضروف ها نیز کامل شوند

بسیاری از جراحان توصیه می کنند که پس از سن 18 سالگی به انجام جراحی بینی بپردازند ، اما اگر اشخاص بخواهند زودتر عمل بینی را انجام بدهند در بانوان پس از سن 13 سالگی و در آقایان پس از سن 14 سالگی می توان جراحی بینی را انجام داد ، چون بینی پس از این سن تا حدی کامل رشد کرده است و بیمار می تواند عمل زیبایی بینی را انجام دهد .

اما توصیه پزشکان پس از سن 18 سالگی می باشد .

ورزش و فعالیت های بدنی پس از عمل بینی

انجام جراحی بینی در کشور ما روز به روز درحال گسترش می باشد و هر روز به طرفداران این جراحی بینی افزوده می شود ، این جراحی مانند سایر جراحی ها نیازمند مراقبت های می باشد که در این مقاله به نکاتی که در خصوص ورزش پس از جراحی بینی باید رعایت شود می پردازیم :

پس از انجام جراحی بینی توصیه می شود حتما در 24 ساعت نخست با کمک دیگران از بستر برخیزید زیرا ممکن است تاثیر داروهای بیهوشی در بدن شما هنوز وجود داشته باشد و علائمی نظیر سرگیجه در بیمار وجود داشته باشد ، بیمار دو ساعت پس از جراحی می تواند از بستر برخیزد اما توصیه می شود که حداقل به مدت زمان دو روز استراحت کامل کند.

توصیه می شود به بیمارانی که جراحی بینی را انجام داده اند که از روز سوم پس از جراحی در منزل قدم زده ، اما از برداشتن اجسام خودداری نمایند و حداقل فعالیت بدنی را داشته باشند .

از هفته دوم به بعد بیمار می تواند به مدت زمان یک ساعت در روز پیاده روی نماید .

انجام حرکات ورزشی مانند یوگا و دوچرخه سواری پس از 4 هفته از جراحی بینی مجاز می باشد ، حرکاتی که انجام می شود باید سبک بوده و از نرمش ها و حرکات شدید اجتناب نماید .

توصیه می شود که حرکاتی ورزش های مانند شنا ، تنیس روی میز ، والیبال ، ایروبیک را از ماه سوم پس از جراحی بینی انجام دهید .

ورزش های مانند بستکبال و فوتبال را بهتر است پس از شش ماه از جراحی بینی انجام دهید زیرا این ورزش ها با برخورد همراه است .

حرکاتی که با درگیری همراه است مانند کاراته و بوکس و … توصیه می شود حتما یکسال پس از جراحی بینی شروع شوند .

عمل جراحی بینی افراد سیگاری

در خصوص جراحی بینی سوالات متداولی پرسیده می شود ، یکی از سوالات متداولی که پرسیده می شود علت ممنوع بودن مصرف دخانیات و سیگار پس از جراحی بینی می باشد ؟
استعمال دخانیات و سیگار قبل از جراحی بینی ممنوع می باشد زیرا موجب بروز مشکل انعقادی می شود و پزشکان و جراحان بینی توصیه می نمایند که پس از جراحی به مدت زمان دو هفته از استعمال سیگار اجتناب نماید .
از آنجا که برای جراحی بینی نیاز به بیهوشی و داروهای بیهوشی می باشد ،مصرف سیگار در زمان بیهوشی سبب ایجاد مشکلات متعددی می شود ، از جمله عمده ترین عوارضی که دارد اختلال تنفسی در زمان بی هوشی را سبب می شود .
عمل بینی افراد سیگاری
مصرف دخانیات پس از جراحی

داروهای بیهوشی مقاومت بدن را نسبت به عفونت پایین آورده و بدن را تحت فشار قرار می دهند ، در زمان بی هوشی پروسه نفس کشیدن با افتی مواجه می شود که قلب نیازمند نظارت بیشتر بر تنفس می شود که در صورت استعمال دخانیات ،بدن کمتر می تواند با فشاری که به آن وارد شده است مقابله نماید به سبب این مورد می باشد که پزشکان شدیدا استعمال دخانیات را منع می نمایند و توصیه کرده که بیمار دو هفته قبل از جراحی ، مصرف سیگار و دخانیات را ترک نماید ، زیرا کشیدن سیگار موجب می شود که مقدار زیادی کربن دی اکسید به بدن شخص وارد شود در نتیجه میزان اکسیژن که به بدن وارد می شود بسیار کم می باشد .
افزایش کربن مونو اکسید موجب می شود که تپش و ریتم قلب در حین عمل متغیر باشد و این امر موجب اختلال در بی هوشی می شود .

 

ارسال شده در جراحی بینی, جراحی زیبایی, عمل زیبایی بینی توسط کلینیک نسیم