جستجوی پزشکان

جراحی لیپوماتیک و بارداری

جراحی لیپوماتیک و بارداری
یکشنبه 05 مارس 2017

جراحی لیپوماتیک و بارداری :

لاغری با لیپوماتیک یکی از راهکارهای لاغری است که به طرزی معجزه درمانی در راه رسیدن به اندام مناسب است و اشخاصی که از حجیم شدگی شکم خود و یا چاق شدن پاهایشان نگرانند ، می توانند با کمک جراحی لیپوماتیک به راحتی از شر چربی های بدفرم و آزاردهنده خلاصی یابند . درمان لیپوماتیک عاضه ای در بر نداشته و از نوع جراحی های کم تهاجمی است طی این درمان می توان تنها در یک جلسه حجم زیادی چربی از بدن استخراج کرده و اگر بیمار خواستار افزایش حجم نواحی دیگر بود ، همان چربی را به نواحی مورد نظر تزریق نمود . یکی از درگیری های ذهنی مراجعان رابطه جراحی لیپوماتیک و بارداری است . که در ادامه به تشریح این موضوع خواهیم پرداخت .

جراحی لیپوماتیک و بارداری

بارداری :

افرادی که جراحی لیپوماتیک را انجام داده اند و اکنون در دوران بارداری قرار دارند لازم است از پرخوری زیاد پرهیز کرده و حجم غذای مصرفی خود را متعادل نگاه دارند متاسفانه با توجه باور غلط عوام در خصوص بارداری ، زنان به محض باردار شدن ، حجم غذای خود را افزایش می دهند که این کار نه تنها سودی برای مادر و جنین ندارد ، بلکه موجب افزایش وزن زیاد و بالا رفتن فشار خون می شود . به این ترتیب همه افراد حتی کسانی که تحت جراحی لیپوماتیک قرار گرفته اند ، لازم است در دوران بارداری نیز رژیم غذایی سالم ، با حجم متعادل و سرشار از مواد ویتامینی و معدنی را داشته باشند .

اثر لیپوماتیک بر باروری :

بسیاری از افراد نگران عوارض جراحی لیپوماتیک و بارداری هستند و بنا بر شایعات می پندارند که این جراحی بر کیفیت باروری و هورمون های مترشحه تاثیر می گذارد ولی باید گفت که از دیدگاه تخصصی و پزشکی ، حتی پزشکی داخلی و متابولیسم ، لیپوماتیک هیچ گونه ارتباطی با باروری نداشته و از جمله روش های لاغری کم خطر و کم عارضه است که تمامی استفاده کنندگان از این روش از آثار استثنایی و اثربخش آن راضی بوده اند .

البته توصیه پزشکان و متخصصان مرکز جراحی نسیم قیطریه بر این نکته است که تا حد امکان جراحی لیپوماتیک پس از بارداری و زایمان انجام شود تا ضمن لاغری و کاستن از آثار ظاهری زایمان ، اندامی جذاب و استثنایی نصیبتان شود .

با تشکر مدیریت سایت مرکز جراحی نسیم قیطریه .