جستجوی پزشکان

خونریزی بعد از عمل بینی

خونریزی بعد از عمل بینی
جمعه 06 نوامبر 2015

خونریزی بعد از عمل بینی

از بزرگترین نگرانی های که پس از انجام جراحی بینی وجود دارد در خصوص خونریزی بینی می باشد که بیماران اغلب ترس از خونریزی پس از جراحی را دارند ، این موضوع را باید خاطر نشان کرد که میزان خونریزی پس از عمل بسیار نادر می باشد و به ندرت اتفاق می افتد .

اگر خونریزی بعد از عمل بینی حین عمل پس از جراحی فرد زیاد باشد.دچار کبودی زیر چشم و اطراف چشم می شود ، استفاده از آسپرین و داروهای ضد انعقاد و هم چنین مصرف ویتامین E موجب می شود که احتمال بالا رفتن خونریزی زیاد شده بنابراین توصیه می شود که تا قبل از عمل جراحی از مصرف این فرآورده ها اجتناب شود .

خونریزی بعد از عمل بینی

توصیه می شود که مصرف آسپرین را قبل از جراحی بینی قطع نموده زیرا آسپرین تاثیر به سزایی در خونریزی حین عمل و پس از جراحی داشته لذا توصیه می شود که مصرف آن را از سه هفته قبل از جراحی قطع بنماید .

پس از جراحی پزشک از تامپون ها ی مخصوص استفاده نموده تا از احتمال خونریزی جلوگیری شود .

موردی که احتمال خونریزی شدید پس از جراحی را دارند کدامند ؟

اشخاصی که دارای شاخک های بزرگی می باشند و تیغه انحراف بینی را دارا هستند پس از جراحی احتمال خونریزی در آنان بیشتر نسبت به سایر اشخاص می باشد ، زیرا اصلاح راه تنفسی و کوچک سازی شاخک ها ی داخل بینی انجام می پذیرد .

به بیماران توصیه می شود که به مدت سه هفته نباید بینی تحریک شده و از فین نمودن پرهیز نماید و فقط از سرم شست و شو استفاده شود .

توصیه میشود پس از جراحی به مدت زمان 48 ساعت از کمپرس سرد استفاده نماید .

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم با تشکر مدیریت سایت کلینیک نسیم