جستجوی پزشکان

راهکارهای رفع اثر جوش

راهکارهای رفع اثر جوش
چهار شنبه 01 فوریه 2017

راهکارهای رفع اثر جوش:

رفع اثر جوش و روش های مفید آن کاملا وابسته به جنس پوست و میزان تخریب های پوستی فرد است در کل اثرات باقی مانده از زخم های جوشی به زیبایی فرد لطمه وارد می کند چراکه پوست و ساختار سالم آن تاثیر مهمی بر جذابیت چهره و زیبایی فرد خواهد داشت. وجود لکه های اسکار ناشی از جوش های چرکی ، بیماری و بلوغ تعادل و جلوه پوست را بر هم می زند که برای درمان آنها معمولا روش های خانگی بی تاثیر یا زمان بر است ؛ از طرف دیگر مخفی نمودن ضایعه های پوستی بسیار سخت بوده و صورت را از حالت عادی خارج می نماید. در متن حاضر سعی بر معرفی انواع راهکارهای رفع اثر جوش  داریم با ما همراه باشید .

انواع روش های موثر برای رفع اثر جوش عبارتند از : پیلینگ نقطه ای ، سابزیژن ، لیزر فرکشنال ، پکیج میکرونیدلینگ و روشهای ترکیبی .

راهکارهای رفع اثر جوش

پیلینگ نقطه ای

این روش یکی از انواع راهکارهای رفع اثر جوش بوده که برای فرورفتگی ها و ناهمواری های کوچک کاربرد دارد سازو کار این راهکار به گونه ای است که محلول های پیلینگ در نقاط فرورفته رسوخ کرده و پس از جلسه های متعدد موجب جایگزینی بافت طبیعی پوست در عمق اسکار می شود که در نتیجه این سطح پوست در تمامی نقاط هموار می شود.

سابسیژن

این راهکار کاملا راحت و آسان و ایمن است در این روش سوزن های خاص سابسیژن موسوم به نوکور در نواحی مشخص به درون فیبروتیک رفته و لایه های فیبروتیک به طرز افقی بریده می شوند که به این ترتیب چسبندگی های میان پوست رها شده و از هم باز می گردد . با کمک این این روش می توان اثرات عمیق جوش و آثار آبله مرغان را به راحتی رفع نمود.

لیزر فرکشنال co2

در این روش اشعه های لیزر فرکشنال به شعاع های متعدد ریزتری تجزیه می شود که پس از برخورد با پوست ، نقاط بین اشعه های لیزری سالم مانده و به ترمیم و بهبودی پوست کمک می کند که در پی آن آثار زخمی از بین خواهند رفت .

میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ موجب کلاژن سازی پوست و تحریک این بخش برای تولید کلاژن می شود که به طرز چشمگیری سطح کلاژن در پوست بالا می رود. این روش از بین راهکارهای رفع اثر جوش به گونه ای صورت می پذیرد که با کمک دستگاه مارولر و ایجاد منافذ ریز در سطح پوست انجام می شود که برای ترمیم منافذ پوست مجبور به ساخت کلاژن می شود.

با تشکر مدیریت سایت مرکز جراحی نسیم قیطریه .