جستجوی پزشکان

رفع تیرگی اطراف چشم

رفع تیرگی اطراف چشم
یکشنبه 12 فوریه 2017

رفع تیرگی اطراف چشم :

بسیاری از افراد با مشکل تیرگی و کبودی اطراف چشم مواجهند که در موارد حادتر این مشکل با گودی دور چشم هم ترکیب می شود و به شدت زیبایی فرد را تحت الشعاع قرار داده و جذابیت چهره را از او صلب می کند. مشکل تیرگی اطراف چشم علاوه بر تحت تاثیر قرار دادن زیبایی موجب کاهش اعتماد به نفس و از دست دادن روحیه فرد می شود این عارضه باعث می شود چهره فرد خسته ، پیر و ناشایست به نظر برسد همچنین زیبایی و تاثیر سایر بخش های صورت از دست می رود . برای درمان این مشکل می توان از روش های مختلف رفع تیرگی اطراف چشم استفاده کرد تا زیبایی چهره بار دیگر به حالت ابتدایی بازگردد. منشا تیرگی و گودی اطراف چشم دلایل متفاوتی دارد گاه وراثتی ، گاه به دلیل سبک زندگی و گاه به دلیل نوع رنگدانه های پوستی است که آن هم می تواند علت ژنتیکی داشته باشد به این ترتیب که در بعضی از اقوام در لایه های پوست رنگدانه بیشتری تولید می شود که موجب تیرگی اطراف چشم خواهد شد.

رفع تیرگی اطراف چشم

درمان :

روش های گوناگونی برای درمان این تیرگی ها وجود دارد که هریک اثربخشی خاص خود را دارد. اولین مرحله برای درمان تیرگی دور چشم ، شناسایی دلیل ایجاد این مشکل است تا تصمیمات مناسب درمانی اتخاذ شوند انواع روش های پرکاربرد درمانی برای رفع تیرگی اطراف چشم و گودی این بخش عبارتند از : لایه برداری شیمیایی ، تزریق ژل ، درمان هیالورونیک اسید ، و روش های لیزری . که در زیر به توضیح هریک می پردازیم .

لایه برداری شیمیایی : ماسک های لایه برداری با درجات سطحی تا متوسط و . . . موجودند که توان دستکاری رنگدانه های دور چشم و ایجاد تغییرات مفید آن را دارند برخی از مواد این روش دارای اجزای خاصی هستند که می توانند علاوه بر روشن نمودن نواحی اطراف چشم ، پوست را منعطف تر کرده و پایداری درمان را بیشتر کنند.

تزریق ژل : با تزریق ژل های درمانی و زیبایی می توان گودی دور چشم و تیرگی های اطراف آن را با کمک ژل های ویتامینه و حاوی مواد موثر برای پیگمانته ها ، روشن شدن پوست این ناحیه نیز میسر می کنند.

درمان هیالورونیک اسید : می توان از مواد فیلر با پایه هیالورونیک اسید برای رفع تیرگی اطراف چشم استفاده کرده و پوست این نواحی را در برابر تیرگی های بعدی مقاوم نمود.

 روش های لیزری : به عنوان مثال از درمان لیزر CO2 می توان افتادگی و شل شدگی دو رچشم را رفع کرد و پوستی مسطح و منسجم را ایجاد نمود. این روش برای بخش پایینی و بالایی چشم بهره گیری می شود حتی می توان پف های این نواحی را نیز با کمک لیزر CO2 برطرف کرد. لیزر دیگر ، لیزر کیوسوئیچ است که در این راهکار درمانی ، اشعه های مناسب بخش های حاوی ملانین تیره را دستخوش تغییر کرده و رنگدانه ها را پرآکنده می سازد تا رفع تیرگی اطراف چشم به سرعت انجام شود.

با تشکر مدیریت سایت مرکز جراحی نسیم قیطریه .