جستجوی پزشکان

سابسیژن

سابسیژن
یکشنبه 05 فوریه 2017

سابسیژن :

برای درمان اسکارهایی از نوع فرورفته موسوم به آتروفیک همانند اثرات انواع جوش ها ، بخیه و زخم از روشی موثر با نام سابسیژن می توان بهره گرفت. این روش در کنار روش آر اف فرکشنال ایده آل ترین راه برای رفع اسکارهای فرورفته است . طی این درمان لایه های همبندی از بافت فیبروتیک آزاد شده و سطح پوست هموار می شود.  برای درمان سابسیژن از سوزن های مخصوص دستگاه استاندارد سابسیژن استفاده می کنند سوزن های مخصوص این کار نوکور نامیده می شود که می توان اثرات کلیه جوش های فرورفته و زخم ها را برطرف نمود.

سابسیژن

دلیل فرورفتگی اثر جوش :

فیبروز زیرین محل جوش که در اثر چسبندگی حالت منقبض به خود می گیرد ، سطح پوست را به درون کشیده و در ظاهر فرورفته می شود که برای خنثی نمودن اثر این کشیدگی ها می توان از سابسیژن استفاده کرد به این طریق که سوزن های نوکور به بخش های فیبروتیک فرو رفته و این بخش ها به صورت افقی بریده می شود.

سابسیژن صورت :

 در گذشته برای درمان اثرات زخم و جوش فرورفته ، سوزنهای نوکور حالت نیزه داشته و به داخل بافت های زیر پوستی وارد می شوند و پس از حرکت متناوب ، بافت های فیبروتیک بریده می شدند که چسبندگی ها آزاد شود در این حالت خونریزی بروز می کرد که آثار زخم جدید نیز همراه با کبودی صورت ظاهر می شد . علاوه بر این موارد ، درد زیاد و چسبندگی های دیگر و پیدایش لک های پوستی بسیار آزاردهنده بود و موجب کنارگذاشته شدن این روش شد. اما امروزه با پیشرفت جراحی های زیبایی وسیله جدیدی اختراع شد که در درمان خط اخم ، خنده ، فرورفتگی جوش ها و . . . کاربرد عمده دارد که علاوه بر درمان آسان و راحت ، جوانسازی پوست را نیز به همراه می آورد ؛ این جوانسازی برای افراد پیر که با چین و چروک های زیادی درگیرند بهترین راهکار است.

سابسیژن برای چه افرادی مناسب است ؟

هرقدر عمق جوشگاه ها بیشتر باشد ، نتیجه درمانی بهتر خواهد بود البته ذکر این نکته نیز ضروری است که درمان مذکور برای رفع جوش های سطحی نیز کارآمد می باشد.

راهکار درمانی سابسیژن برای تمامی پوست ها با جنس های مختلف اثربخش بوده که باید گفت پوست های تیره ممکن است با مشکل هیپرپیگمانتاسیون مواجه شوند.

پیش از سابسیژن :

رعایت برخی نکات پیش از مراجعه برای درمان سابسیژن برای کسب نتایج ایده آل لازم است :

– بهتر است یک شب قبل از درمان حمام کنید.

– چنانچه به بیماری خاصی مبتلا هستید حتما پزشک خود را در جریان قرار دهید.

– مصرف دارو یا اعتیاد به مواد مخدر ممکن است در طی درمان سابسیژن خطر آفرین باشد به این ترتیب این موارد را نیز با پزشکتان در میان بگذارید.

– پیش از اقدام به درمان باید منشا آکنه و جوش های احتمالی پیدا شده ، احتمال پیدایش آنها متوقف شود و به کل درمان گردند.

با تشکر مدیریت سایت مرکز جراحی نسیم قیطریه.