جستجوی پزشکان

شستشوی بینی

شستشوی بینی
دوشنبه 09 نوامبر 2015

 شستشوی بینی

انجام جراحی بینی در کشور مانیز طرفداران زیادی را به خود اختصاص داده است که می توان با استفاده از جراحی بینی علاوه بر حل مشکلات بینی مانند انحراف و مشکلات تنفسی ، جراحی بینی را جهت زیبایی نیز انجام داد.

امروز جراحی انواع بینی مانند جراحی بینی ها استخوانی ،غضروفی و گوشتی صورت می گیرد و هیچ یک از این بینی ها پس از جراحی به حالت اولیه باز نمی گردد.

پس از انجام جراحی بینی باید یکسری مراقبت ها صورت گیرد از جمله این مراقبت ها شست وشوی بینی می باشدکه پزشکان و جراحان بینی انجام شست و شوی بینی را توصیه می نمایند .

شستشوی بینی معمولا از یک هفته تا سه هفته پس ازجراحی توصیه می شود و متغیر بودن این زمان بسته به نظر پزشک معالج داشته ، پزشکان وجراحان بینی توصیه می کنند که در هفته های اول شست وشوی بینی هر شش ساعت یکبار انجام شود و پس از مدتی این زمان به دوازده ساعت یکبار تغییر کند .

انجام شستشوی بینی نقش مهمی در برطرف نمودن تورم بینی دارد.

نحوه شست و شوی بینی :

سدیم کلراید ( 0.9) که سرم نمکی می باشد را از داروخانه تهیه نموده کمک یک سرنگ که معمولا توصیه می شود که سرنگ 10 سی سی باشد محلول را داخل آن ریخته و در حالی که سر خود را به سمت جلو کشیده و در آینه نگاه نموده سرنگ را از راه حفره های بینی (سوراخ های بینی ) به داخل بینی ریخته ، توجه نماید که در زمان انجام این کار یا پس از اتمام شستو شو با محلول فین نکنید .

توجه به این نکته الزامی می باشد که سوزن سرنگ را باید جدا نماید و از آن استفاده نشود .

هم چنین توجه به این نکته الزامی می باشدکه میتوانید این سرنگ را در منزل نیز تهیه نمایید .

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم با تشکر مدیریت سایت کلینیک نسیم .

 

 

ارسال شده در جراحی بینی توسط کلینیک نسیم