جستجوی پزشکان

لیزر فرکشنال

لیزر فرکشنال
سه شنبه 07 فوریه 2017

لیزر فرکشنال :

هنگامی که روش زیبایی یا درمانی نوظهوری معرفی می شود سوالات زیادی در زمینه اثرات آن درمان و یا عونارض در ذهن شما شکل می گیرد یکی از روش های درمان زیبایی که امروزه در دسته درمان های جدید شمرده می شود ، لیزر فرکشنال است در این متن سعی بر معرفی برخی ویژگی های این لیزر و عملکرد آن شده است:

لیزر فرکشنال از طرفداران بسیار زیادی در سطح جهان برخوردار شده است این لیزر توان برطرف نمودن لک ها ، اثر جوش ، کک و مک و استریا را داشته و علاوه بر این می تواند افتادگی های پوستی را درمان نماید.

لیزر فرکشنال

لیزر فراکسل یا فرکشنال CO2 :

این درمان از نوع درمان های غیرتهاجمی است و از طریق اشعه های مفید لیزری با فن آخرین فن آوری لیزر امواج آن را به تعداد فراوانی اشعه میکروسکوپیک تقسیم نموده و به این ترتیب تنها یک بخش از لایه های پوستی تاثیر پذیرفته که طبق این موارد ، می توان گفت لیزر فرکشنال میان دو نوع لیزر تخریبی و غیر تخریبی جای می گیرد ؛ لیزرهای تخریبی تنها بر روی لایه اپیدرم پوست تاثیر می گذارد ولی لیزرهای غیر تخریبی بر روی لایه وسط پوست موسوم به درم اثرگذار است. اما لیزرهای از نوع فرکشنال هم بر لایه درم و هم بر لایه اپیدرم اثر گذار هستند.

 ترمیم پوست :

ساز و کار لیزر فرکشنال به گونه ای است که ستون های لیزر که از نورهایی با شعاع فوق العاده باریک متشکل اند ، بر سطح خارجی پوست ساطع شده و لازم است بدانید که میزان باریکی این ستون ها تا مقیاس میکرون است و به این ترتیب برخی مناطق پوستی سالم و دست نخورده باقی می مانند . لایه هایی که سالم می مانند همان اپیدرم های پوستی هستند . ساز و کار لیزر فرکشنال به گونه ای است که بخش های اپیدرم و بخش های درم از پوست مورد هدف واقع شده و در این سیستم هزاران هزار ستون باریک اشعه لیزری با ظرافت هرچه تمام تر و عمق مناسب درمان را انجام می دهند . در اصطلاح علم پزشکی زیبایی به اشعه های لیزر MTZ می گویند ؛ MTZ مخفف کلمات Microthermal treatment zone است . در درمان لیزر فرکشنال پس از تابیدن اشعه های لیزری به سطح پوست ، اپیدرم و درم تخریب می گردند . پس از خراب شدن اپیدرم محتوی درونی آن به بیرون ریخته شده و علاوه بر این موارد سلول های رنگدانه ای استخراج می شوند و نیز در اثر خراب شدن درم اثر مفید کلاژن سازی آغاز می شود که در پی این امور زیبایی منحصر به فردی نصیب پوست خواهد شد.

با تشکر مدیریت سایت مرکز جراحی زیبایی نسیم قیطریه.