جستجوی پزشکان

ماستوپکسی یا بالا کشیدن سینه

ماستوپکسی یا بالا کشیدن سینه
شنبه 05 سپتامبر 2015

ماستوپکسی یا بالا کشیدن پستان

ماستوپکسی یا بالا کشیدن سینه یک عمل شایع در جراحی پلاستیک است که برای خانمهایی که مشکل شلی و یا افتادگی پستان یا عدم تقارن ( ارثی یا اکتسابی بجهت شیردادن خانم های باردار ) دارند و از آن شکایت میکنند انجام میشود.

دلیل بالا کشیدن سینه

افتادگی سینه علل مختلفی دارد که از شایعترین آن میتوان به تحلیل بافت سینه ها پس از حاملگی که نیاز به بالا کشیدن سینه دارد ، و بعد از گذشت دوران شیردهی خانمها به فرزندشان ، پایین آمدن وزن ، کاهش استحکام و قوام پوست با بالا رفتن سن و پیر شدن پوست میباشد

در عمل جراحی ماستوپکسی و یا لیفت سینه ها ، تکنیک های متفاوتی در انجام آن وجود دارد. که با تایید بیمار ( طبق نحوه برش و محل بخیه ها ) صورت میگیرد.چرا که این موضوع بسیار حائز اهمیت برای خانمها  میباشد.و حتما به تایید بیمار نیاز دارد.

لیفت سینه

چنانچه افتادگی نوک سینه بیش از دو یا سه سانتیمتر باشد علاوه بر برش دور هاله باید از برش عمودی که انتهای آن چین زیرسینه است

یکی دیگر از روش های ماستوپکسی ،ساکشن بافت سینه هاست.این روش به مقدار کمی به بالا کشیدن سینه ها کمک میکند.و بیشتر بافت چربی پستان خارج میشود .

این روش برای افرادی مناسب است که حجم بافت سینه های آن ها چربی بوده و خارج کردن چربی ها به بالا کشیدن سینه کمک خواهد کرد و قوام پوست در حالت طبیعی خواهد بود  که این روش کمترین آسیب به بافت عروقی و عصبی سینه ها خواهد رساند.

این روش مخصوصا برای افرادی که قبلا مورد عمل جراحی ماموپلاستی کاهشی سینه قرار گرفته اند و همچنان از بزرگی سینه شان رنج میبرند و ناراضی هستند استفاده میشود.

میتوانید قسمتهای مختلف سینه را در شکل زیر ملاحظه فرمایید.

بالا کشیدن سینه