جستجوی پزشکان

نحوه عمل بالا کشیدن سینه

نحوه عمل بالا کشیدن سینه
شنبه 26 سپتامبر 2015

جراحی بالا کشیدن سینه

از مشکلات اکثر خانمها افتادگی سینه و نافرمی سینه هایشان بعد از زایمان و همچنین کاهش وزن و بعد از دوره شیردهی ،میباشد .در دوران شیردهی و پس از آن شاهد افتادگی و شل شدن سینه ها میشوند که باعث ایجاد نارضایتی در فرد و تمایل به جراحی سینه خواهند داشت.

زمانیکه پوست حالت کشسانی خود را ازدست میدهد سینه ها تمایل به افتادگی پیدا کرده و حالت آنها تغییر میکند . ماستوپکسی یک عمل جراحی برای بالابردن سینه های شل و افتاده است که حالت آن را باز میگرداند .

نحوه عمل بالا کشیدن سینه

با انجام این عمل ، زیبایی سینه ها باز میگردد و از افتادگی آنها جلوگیری میشود ، در این عمل حجم کلی سینه ها تغییر نمیکند و فرد بعد از انجام آن احساس رضایت میکند .

اگر تصمیم به انجام عمل بالابردن سینه دارید در نظر بگیرید که بهترین زمان برای انجام این عمل بعد از حاملگی و زایمان است زیرا ممکن است بعد از انجام این عمل با بزرگ تر شدن سینه ها و افزایش و کاهش وزن دوباره سینه ها شل و افتاده شوند .

زیرا این عمل مانع بزرگ شدن سینه ها نمیشود و تغییر سایز سینه ها در آن رخ نمیدهد .

 

آیا بالا کشیدن سینه را انجام بدهم ؟

پس از مراجعه به یک مشاور با تجربه بعد از کسب اطلاعات درباره ی هر نوع عمل قبلی برروی سینه ها و  تعداد زایمانها ، میزان شیردهی ، سابقه ی بیماریهای پستان مشخص میشود که شما میتوانید عمل زیبایی را انجام دهید یا نه .

باید از سلامت روحی و جسمی بالایی برخوردار باشید تا بتوانید از نتیجه ای که از عمل بدست می آورید راضی باشید .

نحوه عمل بالا کشیدن سینه

این عمل جراحی معمولا با علامت گذاری بر روی سینه شروع میشود . با این کار نقاطی که باید برش داده شوند مشخص میشوند . با این عمل پوست های شل شده و نوک سینه ها به مکان جدید بالاتر منتقل میشود و سینه بالا کشیده میشد .

ممکن است جای زخم بخیه ها تا مدتی روی بدن فرد باقی بماند اما با ماساژ روزانه و مراقبت هایی که مشاور به شما میدهد بهبودی ان را تسریع کنید . قبل از عمل جراح میتواند به شما بگوید ک چه قسمت هایی تغییر خواهند کرد و یا شکل بخیه های شما چگونه خواهد بود .

این عمل با بیهوشی کامل صورت میگیرد و میانگین زمان آن دو ساعت است و نیاز است که یک شب در بیمارستان بستری باشید.

در شل شدگی های شدید که بالای 30 سانت هستند خط بخیه به صورت عمودی به سمت پایین سینه ادامه پیدا میکند اما با مراقبت های بعد از آن میتوانید جای زخم را بهبود ببخشید.ممکن است بعد از عمل دچار کبودی و ورم شوید که این طبیعی است و بعد از گذشت یک یا دو هفته کاملا از بین خواهد رفت .