جستجوی پزشکان

نکات بادی جت

نکات بادی جت
دوشنبه 19 اکتبر 2015

لاغری با دستگاه بادی جت

بادی جت چیست ؟

اگر بخواهیم  تعریف علمی از بادی جت داشته باشیم می توان گفت تخلیه چربی ها از قسمت های مختلف بدن را می توان با روشی  به نام بادی جت انجام داد که کارکرد اصلی آن با استفاده از فشار آب می باشد .در واقع دستگاهی با جدیدترین تکنولوژی که ایراد های روش های دیگر را برطرف کرده است به صورت سرپایی و بدون بی هوشی در محیطی کاملا بهداشتی اندام ایده آل شما را فراهم می کند.

نکات بادی جت

مکانیزم بادی جت چگونه است ؟

در روش بادی جت با فشار کنترل شده آب به زیر پوست و لابه لای بافت چربی های قسمت های مختلف قرار می گیرد در واقع این فشار آب باعث می شود چربی های بدن خرد شوند و به وسیله دستگاه خارج می شوند .شما میتوانید با استفاده از روش بادی جت در کلینیک زیبایی نسیم به اندام ایده آل خود دست پیدا کنید و دیگر نگران چاقی های موضعی در بدن خود نباشید

مزیت های بادی جت

از اصلی ترین مزایای این روش بدون عوارض بودن آن است بهتر است بدانید که در روش های لاغری موضعی از مایع تامیسنت استفاده می شود این مایع که محلولی مرکب از داروهای بی حسی و سرم می باشد باعث می شود که عروق بافت چربی تنگتر شوند حال در لاغری با بادی جت از این مایع کم استفاده می شود و لذا عوارض این روش کمتر خواهد شد.در روش های دیگر،تخلیه های دردناک به دلیل  همین مایع وجود دارد که دیگر در روش بادی جت این جریانات وجود ندارد و برای خارج کردن این مایع از بدن فرد مجبور می شد که ماساژهای دردناک داشته باشد.

از دیگر مزایای بادی جت می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • مدت زمان انجام بادی جت بسیار کوتاه است و به همین دلیل فرد کمتر استرس خواهد داشت .
  • درد و کبودی در روش بادی جت کمتر دیده خواهد شد .
  • در این روش در زمان خارج سازی چربی ها به بافت چربی آسیبی وارد نمی شود.
  • چون جداسازی چربی ها توسط آب انجام می گیرد دیگر پستی و بلندی های روش های دیگر دیده نخواهد شد .

تزریق چربی و حجم دهی اندام ها با بادی جت

برای اینکه بتوان چربی ها را برای تزریق جمع آوری کرد باید چربی ها بدون هیچ گونه تخریب و آسیب دیدگی از بدن خارج شود .نحوه خارج کردن چربی ها در کیفیت و ماندگاری  سلول های زنده چربی تاثیر گذار خواهد بود .در روش های خارج سازی سلول های چربی اکثر سلول ها از بین می روند و به دنبال آن ماندگاری چربی ها  بسیار کم می شود در صورتی که در روش بادی جت با آب چربی ها تکه تکه می شوند و به راحتی و سالم  از بدن استخراج می شوند.

مزایای تزریق چربی با بادی جت

زمان کمی برای انجام خارج سازی چربی ها نیاز خواهد بود زیرا به نسبت روش های قبلی نیازی به سانتریفیوژ نخواهد بود و چربی ها حاوی سلول های خونی کمی می باشند و چربی ها خود شسته شده هستند و برای تزریق آماده هستند.

بهترین کاندیدا برای  کسانی که می خواهند با روش بادی جت تزریق انجام بدهند :

افرادی که تمایل دارند با روش تزریق چربی سینه های بزرگ تری داشته باشند و وارد شدن چربی سینه های برجسته تری داشته باشند.

کسانی که توانایی تحمل پروتز را ندارند و با اینکه می خواهند آنها را خارج کنند تزریق چربی با بادی جت جایگزین مناسبی خواهد بود و همچنین افرادی که بعد از جراحی سینه می خواهند ترمیم سینه انجام دهند و تغییرات ایجاد کنند.

در روش بادی جت چربی ها تحت فشاری کمی خارج می شود و به دلیل مقدار آبی که پس از فیلتر شدن می ماند باعث پراکندگی بهتر و توزیع یکنواخت در لایه های زیر پوستی خواهد شد.

سوالات متداول درباره بادی جت

مدت زمان انجام بادی جت چقدر خواهد بود ؟

هر چند  که بستگی به حجم چربی های مورد نظر دارد اما معمولا این روش بین چهل و پنج دقیقه تا یک ساعت زمان بر خواهد بود .

مدت زمان نقاهت بعد از بادی جت چقدر خواهد بود؟

نیازی به استراحت مطلق نمی باشد تنها باید فعالیت های سنگین را در چند روز اول انجام ندهید اما  بلافاصله می توانید فعالیت های روزانه خود را از سر بگیرید.

فرق بادی جت  با لیپولیز چیست ؟

در لیزر لیپولیز از اشعه لیزر استفاده شده  و چربی ها سوزانده می شوند اما در روش بادی جت از فشار آب استفاده می شود .

در انتها باید بدانید که در لاغری با بادی جت نباید این انتظار را داشته باشید که از وزن شما کاسته شود  و این روش لاغری باعث کم شدن سایز شما خواهد شد .

 

سعی خواهیم کرد نکات بادی جت  را مطرح نماییم در صورتی که سوالات شما در این میان نیست آنها را با ما در میان بگذارید در اولین فرصت به آنها پاسخ خواهیم داد.

آیا رژیم غذایی و ورزش برای ایجاد تناسب اندام کافی می باشد ؟

انجام رژیم غذایی و ورزش می تواند موثر باشد برای لاغری اما برخی از اشخاص به دلیل ژنتیک و وراثت با رعایت رژیم غذایی و ورزش به وزن مطلوبی نمی رسند که با انجام بادی جت می توانند چربی های را که در بدن مقاوم باشد . که با ورزش از بین نمی روند را با این روش تخلیه نمود .

نکات بادی جت

آیا نتایج لیولیز با دستگاه بادی جت دائمی می باشد ؟

لاغر کردن با دستگاه بادی جت بسیار آسان می باشد و نتایج لاغری با این دستگاه ها طولانی مدت است و اگر بیمار بعد از انجام لیپوساکشن مجددا دچار اضافه وزن شود این اضافه وزن در کل بدن شخص به شکل متناسب توزیع می گردد و ناحیه خاصی از بدن تجمع چربی رخ نمی دهد بلکه چربی به شکل متناسب توزیع می گردد ولی پزشکان و جراحان توصیه می کنند حتما بعد از انجام لیپوساکشن به روش بادی جت یا هر روش لاغری دیگری از پرخوری و کم تحرکی بپرهیزند .

انتظاراتی که باید از بادی جت داشت :

پیکرتراشی بادی جت از نوع عمل های سبک و کم تهاجم می باشد که در بیشتر موارد به شکل سرپایی و با کمک داروهای بی حسی صورت می پذیرد مدت زمان بادی جت عموما از 45 دقیقه تا یک ساعت متغیر است . اشخاصی که از درمان بادی جت بهره می گیرند دوره بهبودی کوتاهی را تجربه کرده و به سرعت می توانند فعالیت های روزمره خود را از سر بگیرند.

برخلاف روش های لاغری لیپولیز که چربی تخلیه شده می میرد و از دست می رود ، چربی خارج شده طی عمل بادی جت زنده است و می توان آن را به نقاط دیگر بدن تزریق نمود . از عمل بادی جت می توان برای حجیم کردن سینه ها ، جوانسازی دست ها ، زیبایی صورت ، لاعری پهلو و شکم و . . . کمک گرفت.

چه اشخاصی مناسب انجام پیکر تراشی با روش بادی جت می باشند ؟

اشخاصی که دارای سن کمتر از 60 سال می باشند و تجمع چربی در نقطه خاصی از بدن آنها شامل شکم ، پهلو، پشت ران ، بازوها و … می باشند می توانند این چاقی موضعی که در این نواحی وجود دارد را از بین ببرند .

آیا پس از جراحی با روش بادی جت پوست آن ناحیه همیشه شل و آویزان باقی می ماند ؟

طبیعی وعادی می باشد که پس از انجام ساکشن و بیرون کشیدن چربی اضافه موقتا شل و آویزان شود اما این حالت را می توان با بستن شکم بند جلوگیری کرد و پس از چند هفته برطرف خواهد شد و بدن به شکل کامل فرم می گیرد .

بعد از انجام لیپوساکشن به روش بادی جت به چه میزان از آن ناحیه از بدن شخص کوچکتر می شود ؟

معمولا 4 هفته اول منطقه ای که ساکشن شده به طور چشمگیری با انجام یکبار جراحی متناسب می گردد البته اصلاح سایز طی 6 ماه ادامه خواهد داشت .

مزایای روش بادی جت نسبت به سایر روش های لاغری چیست ؟

بزرگ ترین مزایای بادی جت نسبت به بقیه راهکارهای این حوزه نظیر لیپوماتیک ، لیپولیز و . . . به شرح زیر است :

اولین و شاخص ترین مزیت بادی جت یا پیکرتراشی کیفیت بالای لیفت پوست است به این ترتیب که در این روش حالت پوست پس از عمل خیلی بهتر و زیباتر خواهد بود و مسائلی که در اثر روش های پیشین ناشی می شد، مثل : عدم تقارن اندام ها، پستی بلندی های سطحی و . . . در بادی جت وجود ندارد.

در روش بادی جت به دلیل مصرف کمتر مایعات طی عمل ، پس از عمل دیگر شاهد ترشح خونابه از سوراخ ها نیستیم و نیازی به انجام ماساژهای سخت و طاقت فرسا برای خروج خونابه ها و ترشحات نیست و در روش بادی جت مدت عمل کوتاه تر و احتمال پیدایش ترشحات نزدیک به صفر است.

در روش بادی جت چربی های خارج شده زنده و قابل استفاده برای سایر اندام هاست و می توان با بافت های چربی تخلیه شده، اقدام به حجم دهی سینه ، باسن و سایر اندام ها نمود اما در روش های پیشین بافت زیادی از چربی تخلیه شده سلول مرده و بلااستفاده می باشد.

دوره بهبودی در عمل بادی جت یا پیکرتراشی یک روز بوده و از روز دوم پس از عمل می توان کارهای روزمره را از سر گرفت در حالی که در راهکارهای پیشین به علت بروز ترشحات و درد های بعد از عمل لازم بود بیمار چند روزی را استراحت داشته باشد ؛ امروزه روش بادی جت جزء کم عارضه ترین و بی خطر ترین روش های زیبایی به حساب می آید.

خطرات بادی جت :

یکی از موارد قابل توجه در تمامی جراحی ها عوارض و خطرات جراحی است . بادی جت نیز همانند کلیه درمان ها ممکن است با خطرات جدی همراه باشد در صورتی که در انتخاب پزشک جراح دقت کافی به خرج دهید و در مراکز معتبر و استاندارد تحت عمل جراحی پیکرتراشی قرار گیرید ، امکان بروز خطرات عمل جراحی به صفر می رسد. برخی خطرات احتمالی بادی جت در صورت عدم رعایت نکات ایمنی به شرح زیر است.

عفونت :

در روش پیکرتراشی بادی جت ، برش های اعمال شده کوچک و ریز می باشند اما ممکن است برخی بیماران دچار عفونت از ناحیه برش های جراحی بشوند دلیل اصلی بروز عفونت عدم رعایت مراقبت های صحیح پس از جراحی است که اگر محل برش ها تمیز نشده و در معرض آلودگی قرار گیرند ممکن است شاهد عفونت های شدید و آسیب رسان باشیم . بافت مردگی و یا نکروز چربی نیز از عوارض احتمالی و خطرناک پس از عمل است که این وضعیت نیز عفونت جدی را به همراه می آورد.

کم خونی :

دیگر خطر احتمالی بادی جت ، خونریزی زیاد در طی جراحی و یا لخته شدن خون در بخش های مورد ساکشن است که پس از جراحی مشکلات آن آزاردهنده می شود.

از دست دادن آب بدن :

در زمان ساکشن و مکش چربی ها ، مایعات بدن ممکن است دچار حرکت و تغییر موقعیت شوند برای جلوگیری از مشکلات کم شدن آب بدن در طول جراحی مواد مایع از طریق سرم به بدن وارد می شوند و مایعات از دست رفته را جبران می نماید اما زمانی که میزان کافی مایعات به بدن بیمار نرسد، ریسک کم آبی برای بدن بالا می رود.

مشکلات ریوی:

اگر مایعات تزریقی در زمان عمل موجب تجمع مایعات در شش ها شود ، ادم ریه رخ می دهد . این مسئله به دلیل پرآبی بدن پدیدار شده و خطری جدی به حساب می آید از این رو در زمان ساکشن چربی ها حین عمل بادی جت ، سعی می شود میازن مناسبی مایعات به بدن تزریق گردد تا احتمال پیدایش مشکلات ریوی کاهش یابد. از این رو تخصص جراح و تجربه و ظرافت وی در عمل بادی جت مورد توجه قرار می گیرد.

 

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم با تشکر مدیریت سایت کلینیک نسیم .